Vůně dálek - Ten Thousands Miles Scented Tea

400-Ten-Thousands-Miles-Scented-Tea-20112012-IMG 1302-MaKUž ta vůně čaje po otevření nádherné kartonové krabičky a následném rozstřihnutí oranžového vakuovaného sáčku!

Kvalitu modrozeleného thajského speciálu vidím na první pohled. Pečlivě svinuté lístky a mezi nimi drobná kvítka osmanthu.

Voňavý oolong pochází z provincie Chiang Rai, okresu Mae Lao v Thajsku.


 

400-Ten-Thousands-Miles-Scented-Tea-20112012-IMG 1300-MaK

30 až 50 vteřin, 80 °C

Tuzemský prodejce čaje Zdeněk Nepustil (Dobré čaje.cz) na svém webu doporučuje první nálev luhovat 30 až 50 vteřin při teplotě okolo 80 °C, postupně zvyšovat a prodlužovat. Poslechnu ho.

 

Návrat do botanické

 

Už první nálev provoňuje celý prostor. Vracím se tak zpět v čase, kdy jsem se procházel jednou rozkvetlou voňavou jihoasijskou botanickou zahradou.

Ale nebojte. Tento čaj nevoní tak intenzivně jako třeba některé jasmínáče. Vůně i následná chuť je tak akorát, žádná parfumerka.

 

Thajská exotika – vůně vonokvětky

 

400-Ten-Thousands-Miles-Scented-Tea-20112012-IMG 1311-MaKPo prvním doušku Ten Thousands Miles Scented Tea cítím, jak mnou prostupuje thajská exotika, mysl ožívá účinkem teinu za přičinění osmanthových kvítků.

V tuzemsku se této rostlině říkí Vonokvětka cesmínolistá, po latinsku Osmanthus heterophyllus.

 

Vícenálevová příprava tohoto čaje čajomilci nabízí skvělý požitek. Lehce kořeněná vůně a chuť společně se žlutavou až okrovou barvou utváří dokonalou symfonii. Prostě balada. A to nejsem žádným vyznavačem ovoněných čajů.

 

Vůně dálek – Deset tisíc mil

 

400-Ten-Thousands-Miles-Scented-Tea-20112012-IMG 1308-MaKAbych ale jen nechválil. Dá se najít také nějaká negace. Třeba ta, že tento čaj ve mně mizí mnohem rychleji, než bych si přál. Nemůžu se nabažit té ojedinělé chuti. A té vůně! Vůně dálek.

Název prostě sedí: Deset tisíc mil - Ten Thousands Miles Scented Tea. To prostě musíte zažít.

 

Čajomilec MaK.