Darjeeling Goomtee FTGFOP1 FF - z mlhavého podhůří

400 Darjeeling_Goomtee_FTGFOP1_FF_30012012_IMG_2096_MKLehce štiplavá chuť medově zbarveného nápoje. Darjeeling Goomtee FTGFOP1 FF, neboli Fine Tippy Golden Flowery Orange Pekoe, první sklizeň, je dalším černým čajem z indického podhůří.

Tentokrát mě šálek přenáší do občas mlhou pokrytých strání – přímo do čajové zahrady v údolí Kurseong – zemi orchidejí. Goomtee sběračky čaje sklízí ve výškách 1000 až 2000 metrů nad mořem.


Voním k čaji, pomalu usrkávám. Několikrát opakuji degustační proces a stále mi není jasné, co z tohoto čaje přesně cítím. Chce to více přemýšlet, nespěchat. Po několikerém ovonění nálevu i vyluhovaných lístků začínám odhalovat vůni i chuť. Je to dobrota!

Velice vzdáleně cítím jemňoučký nádech, lehce podobný polozakuřovanému čaji. Tato vůně se mi mísí s náznakem medu a podhorských bylin. Může se však jednat čistě o můj subjektivní dojem.

Darjeeling Goomtee nemá tak ostrý říz jako Golden Nepal, přesto příjemně povzbudí. I po něm mám na jazyku jemný pozůstatek tříslovin. Ten se po čase rozplývá až do dalšího napití.

Zaujalo mě také jemné napěnění u stěny šálku. A to mám opravdu šálek bez kapky jaru! To u čaje nevídám často. Chuť čaje je vyvážená, plná, line se. Darjeeling Goomtee FTGFOP1 FF je ideálním společníkem na odpolední či večerní popíjením například u knihy. Užijte si také chvíle pohody, ochutnejte Goomtee.

Čajomilec MaK.