Darjeeling Green Hillton SFTGFOP1 - svěžest zelených strání

420 Darjeeling_Green_Hillton_SFTGFOP1_21012012_IMG_1984_MK_uprHrstka svinutých lístků zalita horkou křišťálovou vodou se během pár minut mísí do lahodného nápoje.

Jako DNA si s sebou vstříc čajomilcům odnáší z čajové zahrady Ambiok jemný čaj Darjeeling Green Hillton SFTGFOP1 specifickou vůni, chuť, barvu i náboj podhůří Himálaje.

Moji mysl naplňuje pomyšlení na mistrnou práci sběračů lístků a tipů, jejich pečlivé třídění i následný proces zpracování čaje. Jak šetrné muselo být sušení čajových lístků a jejich expedice napříč kontinenty?


320 Darjeeling_Green_Hillton_SFTGFOP1_detail

Ovonění přináší závan horských strání, první doušek světle zeleně-žluto-zlatavého moku se rozplývá na jazyku, po sobě zanechává jen jemný a příjemně natrpklý pocit. Po prvním napití cítím svěžest zelených čajovníkových strání Darjeelingu. Polknutí posílá vyváženou směsici teinu, tříslovin a dalších látek do nitra mého těla.

Povzbuzující nápoj z indických strání k životu probouzí mnoho generací lidí celého světa už stovky a tisíce let. Lahodnou spokojenost přináší i mně. Po opakovaném rituálu můj požitek uzavírá pohled do prázdné čajové konvice, na dně poseté rozvinutými lístky, nad nimiž se vznáší jemná vůně broskve.


  • Čajová zahrada Ambiok - Darjeeling
  • Nadmořská výška zahrady 600 - 1170 m.n.m.
  • Hillton je pouze sorta z vyšších poloh této plantáže

Čajomilec MaK.