Hang Me Some Tea – čaj v tričku

400 hang me some teaDoba klasických čajových nálevových sáčků je zřejmě pryč.

V obchodech naleznete pytlíky čtvercové, dvojit i kulaté.

Se zajímavým nápadem adjustace čaje přišel designér Soon Mo Kang. 

Čaje zabalil do trička a ta pověsil na ramínka. Jejich rozdílná barevnost určuje typ čaje. Netradiční T-shirt design zaujme. 

Číst dál: Hang Me Some Tea – čaj v tričku

Černý čaj New Vithanakande - President FBOPF EX SP!! získal Zlatou Salimu

400 caj prezident new vithanakande estateJedním ze sedmi nejlepších exponátů na brněnském potravinářském veletrhu Salima se ve středu 29. února 2012 stal černý cejlonský listový čaj New Vithanakande - President FBOPF EX SP!! 

Získal ocenění Zlatá Salima. Kvalita cejlonských čajů tak opět boduje.

Jedná se o černý cejlonský čaj nejvyšší kvalitativní kategorie FBOPF EX SP!!

Číst dál: Černý čaj New Vithanakande - President FBOPF EX SP!! získal Zlatou Salimu

SZPI zadržela 50 kg Oolongu, obsahoval pesticidy

400 photo_by_carlos_porto_14563p9uce3x3dyPři kontrole v celním skladu zadrželi inspektoři Státní zemědělské a potravinářské inspekce (SZPI) 50 kilogramů černého čaje Oolong původem z Číny, který obsahoval sedm různých reziduí pesticidů.

Každý z nich byl přítomen v množství výrazně překračujícím maximálně povolený limit pro tyto látky. Z 50 kg čajových lístků lze připravit více než 25 000 šálků čaje. 

Čajové lístky z Číny patří ke komoditám, které podle nařízení Komise podléhají tak zvané zesílené úřední kontrole. Lze je dovážet pouze přes určená místa vstupu a podléhají zvláštnímu dohledu dozorových orgánů ještě před jejich uvedením do oběhu. 

Díky včasnému zásahu se čaj nedostal ke spotřebitelům, dovozce musí uhradit náklady na odběr a vyhodnocení vzorků. SZPI nařídila nebezpečnou dodávku čaje zlikvidovat.

Čajomilec MaK., zdroj SZPI, foto Carlos Porto

Pijte vodu i k zelenému čaji, dehydruje

400 photo_by_happykanppy_2971278ygr2w96tAčkoliv se občas proslýchá, že zelený čaj nahrazuje vodu, není tomu tak. Vysušuje, stejně jako černý čaj či káva. Proto nezapomínejte pít dostatek čisté vody.

A jak je to se slazením čaje? Osvěžuje teplý čaj nebo ohřívá?

Celá slova čajového mistra Jaromíra Horáka k této problematice si můžete přečíst v článku Zelený čaj dehydruje. Vodu nikdy nenahradí, říká čajovník.

Čajomilec MaK., foto happykanppy